Отримай свою землю

Часті запитання

Тут ви знайдете відповіді на найбільш популярні запитання щодо отримання землі безкоштовно.
Коли я отримаю землю?
В середньому процес займає від 3 до 6 місяців. Мається на увазі від моменту подання документів до органів виконавчої влади і до повного оформлення документів про право власності на землю. Все залежить від типу обраної вами земельної ділянки, типу власності (комунальна, державна) та територіального розміщення (місто, район, село).
Скільки землі я можу отримати?
Відповідно до статті 121 Земельного кодексу України, кожен громадянин має право отримати 6 видів земельних ділянок безоплатно. Зокрема, це земля для будівництва будинку, дачі, гаража, під ведення садівництва, особистого селянського та фермерського господарства.
Якщо я вже маю землю, чи можу я отримати свою ділянку безкоштовно?
Наявність у власності землі не впливає на можливість отримання безкоштовної земельної ділянки від держави. Тільки в тому випадку, якщо ви вже отримували землю безоплатно, вам може бути відмовленно в отриманні землі аналогічного типу. Куплена земля, отримана у спадок або в подарунок не є підставою для відмови в отриманні земельної ділянки безоплатно.
Наприклад: ви вже отримували землю під будівництво будинку безкоштовно, значить ви можете подати документи на отримання ділянки 5-ти інших типів.
Я можу отримати землю тільки там де живу?
Законом ніяк не обмежується ваше право отримати землю в будь-якому населенемо пункті (чи поза його межами) України. Проте, в частині новоутворених ОТГ прийняте рішення про першочерговість виділення земельних ділянок на безоплатній основі мешканцям цих громад, що підтверджується наявністю прописки. Ми рекомендуємо ознайомитись з цими умовами перед поданням документів. Це можна зробити на сайті відповідної ОТГ або звернувшись особисто.
Чи зможу я продати землю, яку отримав безкоштовно?
Так. Жодних обмежень щодо подальших дій з землею законом не передбачено. Ви маєте право розпоряджатись земельною ділянкою на власний розсуд. Обмеження стосуються тільки ділянок, які були отримані під ведення особистого або фермерського господарства. Ви можете продати цю землю за окремою визначеною процедурою. Це регламентується створенням в Україні так званого "ринку землі".
Чи можуть мені відмовити в отриманні землі?
Якщо ви правильно заповнилини отриманні від нас документи та виконали підбір землі відповідно до інструкцій — ні. Відповідно до закону, відмова від органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування на отримання безкоштовної земельної ділянки може бути виключно вмотивована. Існує три причини для вмотивованої відмови:
1) неправильність подання документів (якщо ви користуєтесь нашими послугами — ця причина неможлива);
2) земельна ділянка, на яку ви претендуєте, вже перебуває в приватній власності (це потрібно перевіряти ще на етапі підбору через Публічну кадастрову карту України — ми надаємо всі необхідні рекомендації та інструкції);
3) ви раніше вже отримували земельну ділянку аналогічного типу безкоштовно.
Чи можу я отримати землю на дітей?
Отримання землі на безоплатній основі носить індивідуальний характер. Земля може бути отримана громадянином України після досягнення ним 18-ти річного віку за особистим зверненням. Ви можете підготувати документи і навіть подати їх до органу виконачкої влади, але підписантом цих документів має бути ваша дитина за умови досягнення нею 18-ти річного віку. В подальшому саме на її ім'я буде видано дозвіл на розробку земельної документації та передача у право власності.
Я вже отримувала відмову, чи можу я звертатись ще раз?
Так. Якщо ви раніше самостійно вже пробували подавати документи на землю і отримали відмову — подавайте ще раз! Кількість поданих вами заяв нічим і ніким не обмежується. Але (!) ви повинні виправити ті зауваження, котрі були вказані у вмотивованій відмові. Це може стосуватись конкретної земельної ділянки (вже перебуває у приватній власності) або наявності у вас раніше отриманої безоплатно земельної ділянки такого ж типу. Якщо ви користуєтесь нашими послугами, ми гарантуємо, що з інших причин відмови ви не отримаєте.